Beste leden,

Waarschijnlijk zullen we tot het einde van dit jaar wederom in een lockdownachtige situatie terecht komen. En ook volgend jaar moeten we maar afwachten waar Covid-19 toe zal leiden.

Onze kleine excursie naar Everdingen afgelopen 19 september kon, onder de toen geldende richtlijnen, gelukkig nog gewoon doorgang vinden. Verdeeld over twee groepen genoten 20 leden van het uitstapje naar de katholieke en hervormde kerk van Everdingen. Organisator Johan Teuben gaf een uitgebreide exegese over de gebrandschilderde ramen en de kruiswegstaties die de Petrus en Paulus kerk verfraaien. Johan van Eck gaf een kleine lezing over de geschiedenis van de hervormde kerk waarna het interieur met o.a. de unieke doopbanken bekeken kon worden.

Voor het geval de geplande reguliere excursies voor 2021 door Corona in het water vallen, willen we aan de opzet van dit soort kleine excursies, die zeer ‘coronaproof’ uitgevoerd kunnen worden, ook volgend jaar een vervolg geven.

In principe staan voor 2021 de volgende reguliere excursies en lezingen gepland, uiteraard onder strikt voorbehoud.

Lezingen:

  • 24 maart 2021 – ALV, gevolgd door lezing verzorgd door Kees Tukker – De voedselcommissaris
  • 5 juni 2021 – Brederodelezing. Informatie volgt. We houden het nog even spannend
  • 6 oktober 2021 - Lezing verzorgd door Bas van Wiggen – Vianen tijdens WO II
  • 30 maart 2022 – Lezing verzorgd door Chris Will – De Oude Hollandse Waterlinie

Excursies:

  • Of 10, of 17 of 24 april 2021 – den Bosch / Vught
  • 16 of 23 oktober 2021 – Oude Hollandse Waterlinie. Plaats moet nog bepaald worden.

Bijzonder positief nieuws is te melden over de nieuwe website van onze vereniging en de eerste aflevering van het nieuwe magazine ‘Het land van Brederode’, dat voortaan twee keer per jaar zal verschijnen.

Omdat wij dit jaar 75 jaar bevrijding herdenken zijn alle artikelen in de eerste uitgave van het nieuwe magazine gewijd aan de tijd van de bezetting. Het is de redactie wederom gelukt om een bijzonder interessant en mooi tijdschrift samen te stellen.

 

COVER JAARGANG 44 NUMMER 1 OKTOBER 2020 002

Onder auspiciën van Rob de Graaff is het uiteindelijk gelukt onze website volledig te actualiseren. Een groot deel van de inventarislijsten van de collectie moet nog wel gekoppeld worden aan de documenten. Daar wordt de komende weken hard aan gewerkt. Bouwen aan een mooie website is een organisch proces. Vergelijk het maar met de bouw van Gaudi’s Sagrada Familia in Barcelona.  De weblocatie zal een veelheid aan teksten, afbeeldingen, foto’s en video’s herbergen. Verder zal zij als centrum van informatie over alles wat onze vereniging aangaat fungeren. Veel dank gaat uit naar onze nieuwe webbeheerder Wim Floris, die al zijn kennis, inzicht, maar vooral ook heel veel vrije tijd gestopt heeft in het maken van de nieuwe site. Ook gaat dank uit naar Gerben Camp, die voor Wim achterwacht is als webmaster. Onze nieuwe website bevat naast informatie over Vianen en haar directe omgeving, ook links naar relevante sites m.b.t. cultureel erfgoed en informatie over cultuur historische zaken die onze directe omgeving overstijgen. Daarmee wordt de website voor u en andere geïnteresseerden een site waarop het interessant toeven is.

De Website is bij dezen geopend! Ga dus naar www.landvanbrederode.nl  En geniet!

En het nieuwe magazine valt binnenkort op uw deurmat.

Tot slot, zorg goed voor elkaar en blijf gezond.

Ralf Krämer

 Nieuwbriefoktober 2020

 

Andere nieuwsbrieven.

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.